Bilal Çağatay ERENTÜRK

ÜLKESEL GEZİ REHBERİ

Bursa, Çanakkale, İstanbul, Ankara, Konya, İzmir, Karadeniz...

Tarih, Doğa, İnanç ve Kültür

Sadece görmek için değil, anlamak için.

 • (Bursa gezi rehberi, Ülkesel gezi rehberi)

  REHBERLİK ve REHBERLİK MESLEĞİ

  Profesyonel turist rehberliği ilgili yasa (6326) kapsamında güvence altına alınmış bir meslektir. Bu mesleğin icra edilebilmesi ancak ve ancak belirlenmiş olan kriterler kapsamında kişinin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen ruhsatnameyi almış olması ve Turist rehberleri odalarına kayıtlı olarak rehberlere Tureb tarafından verilmiş çalışma kartına sahip olması ile yeterlilik kazabilir.

  Çalışma kartı ilgili kişinin eylemli bir rehber olduğunu gösteren belgedir. Bu belge kişiye rehberlik yapma hakkı verdiği gibi yapacak olduğunuz gezilerinizde sizlerin de cezai müeyyideler hususunda zor durumda kalmasını önleyecektir. Çünkü yapılacak olan gezi faaliyetlerinde profesyonel rehberin bulundurulması yasa kapsamında zorunludur. Bu nedenle fazlasıyla önemli olan rehberliğin bu mesleği yapmaya hak kazanmış yetkin kişiler tarafından icra edilmesi gerekmektedir.

  Sizlerde yapmayı planladığınız gezilerde zor durumda kalmamak adına mutlaka rehberinizden çalışma kartını göstermesini isteyiniz.

  Unutmayalım: Yapılacak tüm gezi faaliyetlerinde ilgili yasa (6326 sayılı yasa) gereği profesyonel kokartlı (lisanslı) rehber bulundurulması zorunludur. Lütfen zor durumlar da kalmamak için rehberinizin lisansı olup olmadığını mutlaka sorunuz.

 • İletişim 0 533 517 98 59
  bilalerenturk@hotmail.com

  Mesaj Gönderin..


Ad Soyad Bilal Çağatay ERENTÜRK
Meslek Profesyonel Rehber (Bursa, Ülkesel)

Bilgilendirme

Tarafımca verilmekte olan rehberlik hizmetleri 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu kapsamındadır.